event burgee venue burgee

Midsummer 2 - Single & Crewed

West Oxfordshire Sailing Club

Final Results

Single Handed Division

Sailed: 10, Discards: 4, To count: 6, To qualify: 6, Ratings: PY, Entries: 23, Scoring system: WOSC Standard
Rank Class SailNo Helm Crew PN R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Nett
1 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 (3) 1 (DNC) 2 2 1 1 3 (DNC) (5) 10
2 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 (DNC) 2 1 (4) 3 2 (DNC) 4 1 (DNC) 13
3 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 4 4 (DNC) (DNC) 1 (DNC) 4 6 (DNC) 4 23
4 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 (9) 3 (DNC) (DNC) (7) 6 5 5 2 6 27
5 Streaker 1902 Chris Abela   1132 12 RET (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 8 RET 3 2 7 RET 7 39
DNQ OK 2094 Joe Scarborough   1104 8 (DNC) (DNC) 6 5 5 (DNC) (DNC) DNC 3 51
DNQ OK 1999 Tony Thresher   1104 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 3 2 DNC 3 1 57
DNQ Solo 3749 Mark Peters   1143 7 (DNC) (DNC) 5 (DNC) (DNC) DNC 7 4 DNC 71
DNQ OK 2068 Hugo Burrows   1104 2 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 2 100
DNQ Solo 4109 Mark Jennings   1143 5 (DNC) 2 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 103
DNQ Solo 3701 Laura Hutchins-Payne   1143 12 RET (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 5 DNC 113
DNQ Firefly S/H 792 Oli Burrows   1147 1 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 121
DNQ Solo 4398 Alex Baxter   1143 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1 DNC DNC 121
DNQ Firefly S/H 4125 Ben Nicoll   1147 (DNC) (DNC) (DNC) 1 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 121
DNQ Solo 4971 Phil Dodd   1143 (DNC) (DNC) (DNC) 3 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 123
DNQ Firefly S/H FF_GP George Potter   1147 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 4 DNC DNC DNC DNC DNC 124
DNQ Solo 5224 Barry Buzzard   1143 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 4 DNC DNC DNC DNC 124
DNQ Enterprise S/H 21932 Ben Burrows   1095 6 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 126
DNQ Laser Radial LASR_BC Bryan Chan   1139 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 6 DNC DNC DNC DNC DNC 126
DNQ OK 2144 Jonathan Howe   1104 (DNC) (DNC) (DNC) 7 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 127
DNQ Megabyte 103 Mark Jennings   1060 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 8 128
DNQ Laser Radial 206920 Marion Turberfield   1139 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 9 129
DNQ Firefly S/H 3176 Tony Thresher   1147 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 9 RET DNC DNC DNC DNC DNC 129

Crewed Division

Sailed: 10, Discards: 4, To count: 6, To qualify: 6, Ratings: PY, Entries: 17, Scoring system: WOSC Standard
Rank Class SailNo Helm Crew PN R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Nett
1 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 1 (2) (2) 1 1 (DNC) (DNC) 2 1 2 8
2 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 3 (DNC) 5 (DNC) 6 RET 1 (DNC) (DNC) 2 1 18
3 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 4 (DNC) (8 DSQ) 2 2 4 (DNC) 4 3 (DNC) 19
4 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 2 (DNC) 4 3 (DNC) 5 (DNC) (6) 4 3 21
DNQ Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 5 (DNC) 1 7 RET 4 (DNC) (DNC) 3 (DNC) DNC 38
DNQ Laser 2000 21031 Pete Thomas Will Thomas 1107 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 3 DNC DNC DNC 5 5 67
DNQ Enterprise 21932 Ben Burrows Keiran Bowsher 1113 (DNC) 1 (DNC) (DNC) (DNC) 2 DNC DNC DNC DNC 75
DNQ Firefly 4125 James Nicoll Joe Scarborough 1165 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1 DNC DNC 91
DNQ Firefly FF_HB Hugo Burrows Ben Nicoll 1165 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1 DNC DNC DNC 91
DNQ Albacore 8210 Alex Baxter James Nicoll 1041 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 2 DNC DNC DNC 92
DNQ Firefly FF_BN Ben Nicoll Hugo Burrows 1165 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 3 DNC DNC DNC DNC 93
DNQ Wayfarer 9169 Matt Batterton Andrew Robson 1102 (DNC) (DNC) 3 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 93
DNQ Wayfarer 9212 Laura Hutchins-Payne Steven Payne 1102 (DNC) (DNC) (DNC) 4 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 94
DNQ Enterprise 21932 Keiran Bowsher Ben Burrows 1113 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 4 94
DNQ Firefly FF_OB Oli Burrows Nicole Perris 1165 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 5 DNC DNC 95
DNQ Wayfarer 9144 Malcolm Sheather Deborah Sheather 1102 (DNC) (DNC) (DNC) 5 (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 95
DNQ Firefly FF_JH Jonathan Howe Kieran Bowsher 1165 (DNC) (DNC) 6 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 96

R1 - Single Handed Division - 2017-06-04 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Firefly S/H 792 Oli Burrows   1147 0:52:24 4 0:45:41 0:00:00 1147 1
2 OK 2068 Hugo Burrows   1104 0:50:42 4 0:45:55 0:00:16 1109.788 2
3 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:53:26 4 0:46:35 0:01:02 1169.619 3
4 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:55:24 4 0:47:21 0:01:57 1212.668 4
5 Solo 4109 Mark Jennings   1143 0:56:00 4 0:49:00 0:03:47 1225.802 5
6 Enterprise S/H 21932 Ben Burrows   1095 0:53:47 4 0:49:07 0:03:46 1177.28 6
7 Solo 3749 Mark Peters   1143 0:56:38 4 0:49:33 0:04:25 1239.665 7
8 OK 2094 Joe Scarborough   1104 0:54:57 4 0:49:46 0:04:31 1202.818 8
9 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:54:19 4 0:51:15 0:05:53 1188.955 9
10 Streaker 1902 Chris Abela   1132 RET         12
10 Solo 3701 Laura Hutchins-Payne   1143 RET         12

R2 - Single Handed Division - 2017-06-11 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:50:52 5 0:44:21 0:00:00 1147 1
2 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:52:18 5 0:44:42 0:00:25 1179.32 2
3 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:49:34 5 0:46:46 0:02:33 1117.686 3
4 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:50:47 4 0:54:15 0:09:16 1431.401 4

R3 - Single Handed Division - 2016-06-25 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:55:47 5 0:47:41 0:00:00 1170 1
2 Solo 4109 Mark Jennings   1143 0:56:32 5 0:49:28 0:02:02 1185.731 2

R4 - Single Handed Division - 2017-07-02 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Firefly S/H 4125 Ben Nicoll   1147 0:48:59 4 0:42:42 0:00:00 1147 1
2 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:49:07 4 0:42:49 0:00:08 1150.122 2
3 Solo 4971 Phil Dodd   1143 0:50:00 4 0:43:45 0:01:11 1170.806 3
4 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:52:02 4 0:44:28 0:02:04 1218.419 4
5 Solo 3749 Mark Peters   1143 0:51:50 4 0:45:21 0:03:01 1213.736 5
6 OK 2094 Joe Scarborough   1104 0:51:33 4 0:46:42 0:04:24 1207.101 6
7 OK 2144 Jonathan Howe   1104 0:56:49 4 0:51:28 0:09:40 1330.426 7

R5 - Single Handed Division - 2017-07-09 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:41:49 4 0:35:44 0:00:00 1170 1
2 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:41:21 4 0:36:03 0:00:21 1156.943 2
3 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:43:14 4 0:36:57 0:01:25 1209.637 3
4 Firefly S/H FF_GP George Potter   1147 0:43:37 4 0:38:02 0:02:37 1220.363 4
5 OK 2094 Joe Scarborough   1104 0:42:02 4 0:38:04 0:02:35 1176.062 5
6 Laser Radial LASR_BC Bryan Chan   1139 0:45:25 4 0:39:52 0:04:42 1270.725 6
7 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:43:04 4 0:40:38 0:05:11 1204.974 7
8 Firefly S/H 3176 Tony Thresher   1147 RET         9

R6 - Single Handed Division - 2017-07-16 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:45:13 7 0:39:25 0:00:00 1147 1
2 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:46:25 7 0:39:40 0:00:18 1177.44 2
3 OK 1999 Tony Thresher   1104 0:44:31 7 0:40:19 0:01:00 1129.243 3
4 Solo 5224 Barry Buzzard   1143 0:46:18 7 0:40:30 0:01:14 1174.481 4
5 OK 2094 Joe Scarborough   1104 0:45:27 7 0:41:10 0:01:56 1152.919 5
6 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:44:36 7 0:42:05 0:02:49 1131.357 6
7 Streaker 1902 Chris Abela   1132 RET         8

R7 - Single Handed Division - 2017-07-30 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:47:27 5 0:41:22 0:00:00 1147 1
2 OK 1999 Tony Thresher   1104 0:45:57 5 0:41:37 0:00:17 1110.741 2
3 Streaker 1902 Chris Abela   1132 0:47:45 5 0:42:11 0:00:55 1154.252 3
4 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:50:13 5 0:42:55 0:01:49 1213.878 4
5 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:47:01 5 0:44:21 0:03:10 1136.525 5

R8 - Single Handed Division - 2017-08-06 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Solo 4398 Alex Baxter   1143 0:45:09 4 0:39:30 0:00:00 1143 1
2 Streaker 1902 Chris Abela   1132 0:45:28 4 0:40:10 0:00:45 1151.017 2
3 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:47:17 4 0:41:13 0:01:59 1197.007 3
4 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:49:04 4 0:41:56 0:02:51 1242.153 4
5 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:45:12 4 0:42:38 0:03:20 1144.266 5
6 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:50:37 4 0:43:16 0:04:24 1281.392 6
7 Solo 3749 Mark Peters   1143 0:54:01 4 0:47:16 0:08:52 1367.465 7

R9 - Single Handed Division - 2017-08-13 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Lightning 92 Sophie Kitching   1170 0:44:47 8 0:38:17 0:00:00 1170 1
2 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:43:22 8 0:40:55 0:02:48 1132.988 2
3 OK 1999 Tony Thresher   1104 0:45:11 8 0:40:56 0:02:56 1180.45 3
4 Solo 3749 Mark Peters   1143 0:48:32 8 0:42:28 0:04:47 1267.972 4
5 Solo 3701 Laura Hutchins-Payne   1143 0:44:59 4 1:18:43 0:23:07 2350.45 5
6 Streaker 1902 Chris Abela   1132 RET         7

R10 - Single Handed Division - 2017-08-20 at 15:30

Start: Single Handed, Finishes: Finish time, Time: 00:00:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 OK 1999 Tony Thresher   1104 0:34:30 3 0:31:15 0:00:00 1104 1
2 OK 2068 Hugo Burrows   1104 0:35:42 3 0:32:20 0:01:12 1142.4 2
3 OK 2094 Joe Scarborough   1104 0:35:54 3 0:32:31 0:01:24 1148.8 3
4 Lightning 413 Caroline Hollier   1170 0:38:26 3 0:32:51 0:01:52 1229.867 4
5 Byte-C2 3562 Mike Radford   1147 0:38:10 3 0:33:17 0:02:19 1221.333 5
6 Megabyte 128 Alex Nairac   1060 0:35:25 3 0:33:25 0:02:17 1133.333 6
7 Streaker 1902 Chris Abela   1132 0:37:58 3 0:33:32 0:02:35 1214.933 7
8 Megabyte 103 Mark Jennings   1060 0:37:08 3 0:35:02 0:04:00 1188.267 8
9 Laser Radial 206920 Marion Turberfield   1139 0:44:13 3 0:38:49 0:08:37 1414.933 9

R1 - Crewed Division - 2017-06-04 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:49:01 4 0:47:05 0:00:00 1041 1
2 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:53:28 4 0:48:31 0:01:35 1135.508 2
3 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 0:53:56 4 0:48:56 0:02:03 1145.419 3
4 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:56:35 4 0:51:21 0:04:42 1201.698 4
5 Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 0:57:24 4 0:52:05 0:05:31 1219.043 5

R2 - Crewed Division - 2017-06-11 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Enterprise 21932 Ben Burrows Keiran Bowsher 1113 0:49:06 5 0:44:07 0:00:00 1113 1
2 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:50:14 5 0:48:15 0:04:19 1138.69 2

R3 - Crewed Division - 2016-06-25 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 0:42:56 4 0:38:58 0:00:00 1102 1
2 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:40:47 4 0:39:11 0:00:14 1046.814 2
3 Wayfarer 9169 Matt Batterton Andrew Robson 1102 0:44:28 4 0:40:21 0:01:32 1141.357 3
4 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:45:17 4 0:41:06 0:02:21 1162.319 4
5 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 0:45:51 4 0:41:36 0:02:55 1176.864 5
6 Firefly FF_JH Jonathan Howe Kieran Bowsher 1165 0:51:41 4 0:44:22 0:06:18 1326.592 6
7 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 DSQ         8

R4 - Crewed Division - 2017-07-02 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:44:47 4 0:43:01 0:00:00 1041 1
2 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:48:14 4 0:43:46 0:00:50 1121.196 2
3 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:44:41 3 0:54:04 0:09:08 1384.901 3
4 Wayfarer 9212 Laura Hutchins-Payne Steven Payne 1102 0:45:27 3 0:54:59 0:09:54 1408.662 4
5 Wayfarer 9144 Malcolm Sheather Deborah Sheather 1102 0:45:47 3 0:55:24 0:10:14 1418.994 5
6 Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 RET         7

R5 - Crewed Division - 2017-07-09 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:36:41 4 0:35:14 0:00:00 1041 1
2 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:41:37 4 0:37:46 0:02:47 1180.998 2
3 Laser 2000 21031 Pete Thomas Will Thomas 1107 0:37:51 3 0:45:35 0:08:36 1432.144 3
4 Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 0:37:45 3 0:45:40 0:08:38 1428.36 4
5 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 RET         6

R6 - Crewed Division - 2017-07-16 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 0:37:34 6 0:34:05 0:00:00 1102 1
2 Enterprise 21932 Ben Burrows Keiran Bowsher 1113 0:39:25 6 0:35:25 0:01:29 1156.269 2
3 Firefly FF_BN Ben Nicoll Hugo Burrows 1165 0:41:28 6 0:35:36 0:01:45 1216.405 3
4 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:39:49 6 0:36:08 0:02:15 1168.003 4
5 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:40:37 6 0:36:51 0:03:03 1191.47 5

R7 - Crewed Division - 2017-07-30 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Firefly FF_HB Hugo Burrows Ben Nicoll 1165 0:47:55 5 0:41:08 0:00:00 1165 1
2 Albacore 8210 Alex Baxter James Nicoll 1041 0:43:13 5 0:41:31 0:00:24 1050.729 2

R8 - Crewed Division - 2017-08-06 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Firefly 4125 James Nicoll Joe Scarborough 1165 0:47:36 4 0:40:52 0:00:00 1165 1
2 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:44:00 4 0:42:16 0:01:28 1076.891 2
3 Wayfarer 10755 Les Burton Graham Parry 1102 0:46:52 4 0:42:32 0:01:50 1147.052 3
4 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:47:00 4 0:42:39 0:01:58 1150.315 4
5 Firefly FF_OB Oli Burrows Nicole Perris 1165 0:50:43 4 0:43:32 0:03:07 1241.28 5
6 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:49:35 4 0:45:00 0:04:33 1213.542 6

R9 - Crewed Division - 2017-08-13 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:38:30 8 0:36:59 0:00:00 1041 1
2 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 0:43:43 7 0:45:20 0:08:03 1350.918 2
3 Wayfarer 9619 Sue Burton Pauline Dobbs 1102 0:43:54 7 0:45:32 0:08:14 1356.583 3
4 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:38:36 6 0:46:42 0:08:02 1391.605 4
5 Laser 2000 21031 Pete Thomas Will Thomas 1107 0:41:26 4 1:14:51 0:20:58 2240.629 5

R10 - Crewed Division - 2017-08-20 at 15:30

Start: Crewed, Finishes: Finish time, Time: 00:05:00
Rank Class SailNo Helm Crew PN Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Wayfarer 8080 George Edmundson Lucia Winrow 1102 0:37:24 3 0:33:56 0:00:00 1102 1
2 Albacore 8156 Andrew Turberfield Marion Turberfield 1041 0:35:42 3 0:34:18 0:00:22 1051.909 2
3 Wayfarer 10586 Rob Hoare Sue Weinstock 1102 0:38:15 3 0:34:43 0:00:51 1127.045 3
4 Enterprise 21932 Keiran Bowsher Ben Burrows 1113 0:39:38 3 0:35:37 0:01:52 1167.806 4
5 Laser 2000 21031 Pete Thomas Will Thomas 1107 0:32:59 2 0:44:42 0:07:56 1457.793 5

www.wosc.org.uk
results@wosc.org.uk


Sailwave Scoring Software 2.5.1
www.sailwave.com